Ерол Ђурић

- наставник ликовне културе

Рођен у Скопљу 1961. године.
Дипломирао је на Вишој педагошкој школи у Београду, одсек сликарство у класи професора Здравка Вајагића. После завршених студија похађао је школу графике од 1990. до 1991. у Београду код професора Бошка Карановића.
Слика акрилом и уљем на платну, сувим пастелом, бави се цртежом и илустрацијом. Од 1992. до 2006. године радио је илустрације и стрипове за Београдске техничке новине, илустровао је неколико књига у Грчкој и у Србији.
Годинама се бави израдом портрета и икона у Грчкој и у Србији и израдио је више великих слика као што је сценографија за летње фестивале у Грчкој. Од 1991. до 1993. године био је члан ликовног клуба ,,Ђуро Салај'' у Београду, а 2008. године постаје члан УЛИС-а ,,Милена Павловић Барили'' у Пожаревцу. Учесник је многих колективних изложби УЛИС-а, као и ликовних колонија.
Као наставник ликовне културе ради 30 година, а у нашој школи ради од 1990. године.