Савет родитеља

Савет родитеља чини по један представник родитеља ученика сваког одељења у школи. Чланови Савета родитеља бирају се на почетку сваке школске године, на првом родитељском састанку, најкасније до 15. септембра.

У школској 2019/2020. години Савет родитеља је одржао 5 седница на којима је разматрао питања из своје надлежности и то:
- разматрање Извештаја о реализацији годишњег плана рада школе за школску 2018/19. годину
- разматрање Предлога Годишњег плана рада школе за школску 2019/20. годину
- разматрање извештаја о самовредновању
- разматрање извештаја о извођењу ђачких екскурзија
- ђачка кухиња, осигурање и црвени крст
- екскурзије
- фотографисање ученика
- функционисање кућног реда у школи
- анализа успеха ученика на класификационим периодима
- избор уџбеника за 2020/21.
- анализа резултата на завршном испиту

У школској 2018/2019. години Савет родитеља је одржао 4 седнице на којима је разматрао питања из своје надлежности и то: припремљеност школе за почетак школске године; уџбеници; разматрање Извештаја о реализацији годишњег плана рада школе за школску 2017/18. годину; разматрање Предлога Годишњег плана рада школе за школску 2018/19. годину; разматрање извештаја о самовредновању; избор кандидата за члана школског одбора, ђачка екскурзија; ђачка кухиња, осигурање и црвени крст; фотографисање ученика; анализа успеха ученика ...

У  школској 2017/2018.години Савет родитеља је одржао 6 седница на којима је разматрао питања из своје надлежности.
Чланови Савета родитеља ОШ "Херој Роса Трифуновић" Александровац, за школску 2017/2018. годину: