Хуманост јача од поплава

Датум: 27. Maj 2014 17:44 Категорија: Новости

Величина човека се огледа у томе како поступа у тешким ситуацијама.
Свесни тога, ђаци основне школе "Херој Роса Трифуновић", заједно са својим наставницима, директором, особљем и управом школе одазвали су се акцији прикупљања помоћи за жртве поплава.
За веома кратко време они су прикупили помоћ у храни, средствима за хигијену, води у вредности око 130 хиљада динара. Поред тога, прикупљенa је и велика количина гардеробе и све то је прослеђено угроженим местима у нашој околини.
Ова акција је наишла на велики одзив код родитеља и деце, што је свима улило наду у наше младе генерације, које су својом несебичношћу, зрелошћу, пожртвованошћу, тимским радом,показале да могу израсти у праве људе. Не само да су  доносили помоћ, већ су помагали у сортирању и паковању.
Они су на време схватили да живот враћа оно што ми другима дајемо.
Зато желимо да се свима захвалимо на помоћи и да нарочито похвалимо наше ђаке, чији је мото био: "Сви смо ми људи, али се разликујемо по томе ко је од нас човек".