Франкофонија

Датум: 01. April 2023 17:35 Категорија: Летопис

У петак 31. марта, у оквиру обележавања франкофоније приређена је манифестација у нашој школи. На програму су били: квиз, рецитације, презентација о познатом фудбалеру и дегустација.
Ученици осмих разреда су конципирали сами пројекат - квиз "Спасимо Планету", у коме су се надметали ученици 8/1 и 8/2. Ученици 5/1, 7/1, 3/1 и 4/1 су изводили рецитације на француском. Дечаци 7/1 и 7/2 су се додавали фудбалском лоптом како би дочарали презентацију о познатом фудбалеру Мбаппе-у. За
крај је организована дегустација француских сирева, кроасана, канапеа и киш лорен.

У среду, 23.3.2023. године, ученици наше школе Павле Вујичић, Емилија Цвејић, Урош Рајковић и Вељко Јовић са наставницом Сањом Витковић, учествовали су на франкофоном такмичењу у ОШ "Вук Караџић" у Смедеревској Паланци. Наша школа је освојила 3. место у франкофоном квизу знања. Честитамо ученицима на успеху.