Радионица удружења

Датум: 15. Maj 2023 20:25 Категорија: Летопис

Нашу школу су 15.5.2023. године посетиле чланице удружења "Коло српских сестара" из Пожаревца. Ученици су имали прилике да чују о настанку Удружења 1902. године које су чиниле жене, а које су у тешким временима радиле на добробит свог народа. Име удружења дао је Бранислав Нушић а једна од главних оснивача је била српска хероина Надежда Петровић.
Удружење у Пожаревцу основала је 1905. године Босиљка Боса Павловић, бака Милене Павловић Барили. Чланице овог удружења труде се да и данас наставе хуманитарни рад.
Кроз рад школе народних уметности "Плава птица" чланице се труде да очувају традицију те је ученицима четвртог разреда одржана прва радионица веза на белом платну. Сваки ученик је одабрао по један цртеж који су за њих на белом платну исцртале жене из удружења.
На овој радионици учили су основне кораке веза, а кроз неколико наредних радионица имаће прилике да доврше одабране цртеже.
Више фотографија са одржане радионице се налази у албуму ОВДЕ!