Упознајте Николу Теслу

Датум: 18. Maj 2023 10:36 Категорија: Новости

У среду, 17.5.2023. у просторији школе одржан је тематски час физике који је носио назив "Упознајте Николу Теслу!". Тематском часу су присуствовали  наставници и ученици разредне и предметне наставе, као и директорка школе.
Млади физичари, ученици осмог разреда представили су најзначајније Теслине изуме: бежични пренос енергије, брод на даљинско управљање, индукциони мотор, теслин трансформатор, наизменичну струју, хидроелектрану на Нијагариним водопадима...
Ученик осмог рзреда нам је, у улози Николе Тесле, представио и објаснио Плазма куглу.
Поред Теслиног излагања, тематски час је красила и изложба на којој се могла видети Теслина лабораторија, торањ, као и радови ученика.
Тематски час реализовали су ученици осмог разреда, уз помоћ и подршку наставнице физике Данијеле Аврамовић.
Више фотографија са тематског часа се налазе у албуму ОВДЕ.