Отварање дечије недеље

Датум: 02. Oktobar 2023 18:25 Категорија: Летопис

Дечија недеља под слоганом "Велико срце деце Србије" у централној школи у Александровцу је отворена цртањем кредама у боји на школском игралишту. Том приликом су сви ученици разредне наставе формирали велико срце и данашњи дан назвали "Велико срце деце Александровца".

Цртањем кредама по бетону отворена је дечија недеља и у Ореовици...

На сличан начин, цртањем по асфалту, отворена је дечија недеља и у Влашком Долу...

Видео:

Поводом Дечије недеље, која се ове године одржава од 2.10. до 8.10. под слоганом ,,Велико срце деце Србије”, ученик првог разреда у Тићевцу, Александар Најдић, је са својом учитељицом Маријом Ђурић имао спортски дан, који је обележен шетњом под називом ,,Моје насеље”. Шетња је била забавна и едукативног карактера јер су успут виђене различите животиње, попут магарца, овце, козе, гуске, кокошке и петла. Кроз разговор смо се подсетили зашто животиње треба волети и чувати, јер је срце наше деце, деце Србије - велико и у њему има места за све.