Час у природи - амбијентална настава

Датум: 16. April 2024 21:50 Категорија: Новости

Са пролећем су стигли и топлији, сунчани дани који нам омогућавају да дуже боравимо на отвореном. Идеалне временске прилике да школски час организујемо ван учионице. Ученик првог разреда нашег подручног одељења у Тићевцу је данас провео час српског језика у свом школском дворишту. Тема часа је било пролеће.
Овакав вид наставе назива се амбијенталном наставом, чији је циљ учење откривањем у непосредном животном окружењу.  Време проведено у природи помаже у обнављању дечје пажње. Док су напољу, деца су ангажованија у процесу учења. Радост откривања, истраживања и стварања подстиче интелектуалне способности ученика. Мотивација, радозналост и жеља за новим сазнањима остају и након повратка у затворени простор – чак и ако наредни предмет није повезан са природом.