Дан планете Земље

Датум: 22. April 2024 15:15 Категорија: Новости

Међународни дан планете Земље обележава се 22. априла и има за циљ да се повећа свест о угрожености животне средине.
Тим поводом ученици петог и шестог разреда у Влашком Долу су заједно са наставницом Биљаном Радовановић, направили пано и послали веома важне поруке својим вршњацима о начину и важности чувања наше планете.

Ученици осмог разреда у Влашком Долу су обележили Дан планете Земље, са наставницом биологије Милијадом Величковић, на часу биологије који су одржали у дворишту школе.

Ученици Одељења за децу са сметњама у развоју су такође обележили Дан планете Земље...

Дан планете Земље су обележили и наши ученици подручног одељења у Миријеву заједно са учитељицом Катарином Туфегџић.

Дан планете Земље је прилика да се светлост баци на наш најдрагоценији дом.
22. априла не само да славимо нашу планету, већ се и обавезујемо да је чувамо. Земља је наша колективна баштина, наш једини дом. Нека сваки корак који направимо буде корак ка очувању њеног благостања и лепоте за будуће генерације.
Један корак ка томе направили су ученик првог разреда нашег подручног одељења у Тићевцу и његова учитељица Марија Ђурић.