ДАН ШКОЛЕ 2017

Датум: 06. Novembar 2017 14:44 Категорија: Новости

Поводом Дана школе 20.09.2017., ученици ОШ "Херој Роса Трифуновић" су припремили приредбу под називом "Пут око света".
Наставници су са својим ученицима имали идеју да на најразличитије и најмаштовитије начине прикажу неке занимљивости из различитих крајева света. Музику  и песму топле Грчке и Шпаније, традицију суседне Румуније, магију једне Француске, плес далеке Кореје; да се дотакну чак и Дивљег Запада, али и да завире у прошлост немачких, енглеских, америчких романтичара, на западу, па све до Русије на истоку.
Спајајући на изглед неспојиве сегменте, времена, људе, државе, они су приказали свет на свој јединствен начин, помало комичан, помало озбиљан, али не тако недокучив и далек. Наравно, као лајт-мотив природно се кроз приредбу провукла мисао „Свуда пођи, својој кући дођи“.
Родитељи, ученици, наставници, сви гости отишли су задовољни и  пуни утисака.

Више фотографија можете погледати на линку: