Сарадња са Црвеним крстом

Датум: 05. Oktobar 2023 16:25 Категорија: Новости

У четвртак 5.10.2023. поводом Дечије недеље, централну школу у Александровцу су посетили представници Црвеног крста Жабари и апотеке Александровац. Том приликом су организовали и реализовали радионицу "Велико срце", а сви ученици нижих разреда су имали задатак да украсе срца. Као знак захвалности за дивну сарадњу, ученици су добили слатке поклончиће.

Представници Црвеног крста су у четвртак 5.10.2023. године узели учешће у обележавању Дечије недеље под називом "Велико срце деце Србије" и дали свој допринос и деци Влашког Дола.

Дечија недеља - дан четврти

Датум: 05. Oktobar 2023 15:43 Категорија: Новости

Ученици разредне наставе су четврти дан дечије недеље обележили маскенбалом...

Влашки До:

Ореовица:

Полатна:

Датум: 30. Septembar 2023 16:22 Категорија: Новости

У суботу 30.09.2023. године, у нашој школи је за запослене одржан семинар "Израда стандардизованих писмених провера знања". Реализаторке семинара су биле Наташа Аћимовић и Ивана Чукановић.
Циљ семинара је био развијање вештина запослених у разредној и предметној настави за прецизно и креативно састављање писмених провера знања према задатим исходима и стандардима, анализу и евалуацију урађеног и осмишљавање мера за напредак ученика у даљим постигнућима.

Безбедност деце у вандредним ситуацијама

Датум: 30. Septembar 2023 16:21 Категорија: Новости

У сарадњи са ватрогасном станицом Жабари, 27.09.2023. године је одржана презентација ученицима првог и другог разреда. Командир ватрогасно-спасилачке јединице Жабари, Жељко Јаношевић у оквиру пројекта ,,Заједно и безбедно кроз детињство” одржао је радионицу на тему ,,Безбедност деце у вандредним ситуацијама”. Командир је поделио ученицима флајере из којих су научили како да заштите себе и друге.

Радионица Црвеног крста у В. Долу

Датум: 30. Septembar 2023 15:54 Категорија: Новости

Представници Црвеног крста из Жабара одржали су 12.09.2023. године радионицу са ученицима разредне наставе у Влашком Долу.

Посета школске библиотеке

Датум: 26. Septembar 2023 22:56 Категорија: Новости

Ученик првог разреда, из Тићевца, Александар Најдић, обишао је школску библиотеку у матичној школи, са својом учитељицом Маријом Ђурић.
Циљ посете је подизање свести код деце о важности књига, тако да од првог разреда развију навику одласка у библиотеку и развијају љубав према књигама.

Крос РТС-а

Датум: 22. Septembar 2023 19:50 Категорија: Новости

На фудбалском игралишту је 22.09.2023. године за све ученике од првог до осмог разреда, одржан крос РТС-а.
Браво за победнике и све учеснике!
Више фотографија се налази у албуму ОВДЕ!

Тематска настава

Датум: 04. Septembar 2023 21:11 Категорија: Новости

У складу са Смерницама за организацију и реализацију образовно васпитног рада у основној школи за школску 2023/2024. годину, у нашој школи се од 04.09.2023. до 08.09.2023. године реализују тематски дани по следећој динамици:
Понедељак, 4.09.2023. године - Моја школа је мој други дом - Правила понашања
Уторак, 5.09.2023. године - Пружам руку не подмећем ногу - Другарство
Среда, 6.09.2023. године - Прихватање, поштовање и уважавање разлчитости - Ми смо деца једног света
Четвртак, 7.09.2033. године - Бонтон, шта то беше?
Петак, 8.09.2023. године - У здравом телу здрав дух - Спортски дан

Почетак школске године

Датум: 01. Septembar 2023 19:34 Категорија: Новости

Интонирањем химне започела нова школска година. Ученицима је прво прочитано писмо Министра просвете, а затим их је поздравила директорка школе, Славица Којић, и пожелела им срећан почетак и много успеха у овој години. Срећно, драги ђаци!!!

Александровац:

Влашки До:

Влашки До - пријем првака:

Тићевац:
Школска 2023/2024. година у нашој школи је богатија за још једног ђака првака, Александра Најдића из Тићевца, кога учитељица Марија Ђурић дочекује слоганом: "У први разред званично крећемо, новим стазама смело полећемо!”

Награђени најбољи ученици

Датум: 07. Jul 2023 22:01 Категорија: Новости

Председник општине Жабари, Јован Лукић наградио је најбоље ученике основних школа са територије општине. Свечани пријем организован је 7.7.2023. године за вуковце, њихове наставнике и родитеље. Најбољи ученици, ђаци генерације, награђени су лаптопом.