Достигнућа

Играј се и победи

Датум: 24. April 2024 17:29 Категорија: Достигнућа

У циљу промовисања спорта и развијња спортског духа, наставник физичког васпитања Борко Рибаћ је за ученике четвртог разреда из Александровца организовао спортско такмичење под назвом "Играј се и победи". Том приликом су постигнути следећи резултати:
1. Амза Зорјани
2. Давид Јанков
3. Сара Станојевић

Окружно такмичење - историја

Датум: 21. April 2024 15:44 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из историје које је одржано 21.4.2024. године у ОШ "Дуде Јовић" у Жабарима, ученик осмог разреда наше школе Андрија Лукић заузео је треће место и остварио пласман на републичко такмичење.
Честитке за наставницу историје Сузану Милошевић Ракић и ученика Андрију Лукић.
Браво Андрија, свака част!!!

Такмичење Триолица

Датум: 21. April 2024 15:39 Категорија: Достигнућа

Такмичење из музичке културе у певању песама различитих жанрова "Триолица" у организацији Удружења музичких педагога Србије одржано је на општинском нивоу у Влашком Долу 8.4.2024. Учествовале су шест ученице у две категорије: 5. и 6. разред представиле су Дуња Рашковић, Николина Траиловић,Ирина Ђорђевић и Николина Лукић, а категорију 7. и 8. разреда Теодора Ђорђевић и Милица Видојевић. На окружни ниво прошле су Николина Траиловић и Дуња Рашковић .
На окружном такмичењу "Триолица" које је  одржано у ОШ "Вук Караџић" у Пожаревцу 19.4.2024. године, ученице наше школе Николина Траиловић, у жанру народне песме и Дуња Рашковић, у жанру дечије песме, освојиле су друго место и 89 поена. Честитамо!

Корелација предмета

Датум: 21. April 2024 15:32 Категорија: Достигнућа

Корелација - математика и француски језик
Ученици петог разреда су кроз занимљиве задатке утврдили градиво о разломцима заједно са ученицима седмог разреда (кроз рецепте, изреке, решавање танграма)

Окружна смотра рецитатора

Датум: 14. April 2024 16:43 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из рецитовња, које је одржано у Жагубици 13.4.2024. године, у категорији млађих узраста, ученица четвртог разреда наше школе Петра Перић освојила је прво место и пласирала се на Републичко такмичење. Браво, Петра!!!
Похвале и за Сару Станојевић и Тодора Настића за учешће, као и за менторе Ивану Пауновић и Весну Лазаревић.

Општинска смотра рецитатора

Датум: 30. Mart 2024 07:32 Категорија: Достигнућа

Општинска смотра рецитатора "Песниче народа мог" - нижи узраст:
1. место - Тодор Настић
3. место - Петра Перић
4. место - Сара Станојевић
Општинска смотра рецитатора "Песниче народа мог" - виши узраст:
1. место - Вељко Јовић, 6.разред
2. место - Ђурђа Перић, 5. разред

Честитке ученицима и наставницима и пуно среће на Окружној смотри...

Школско такмичење Мали Пјер

Датум: 26. Mart 2024 15:11 Категорија: Достигнућа

На школском такмичењу за најбољу дечију карикатуру "Мали Пјер", ученици наше школе су постигли следеће резултате:
1. место - Милица Видојевић, 7/2
2. место  -Теодора Ђорђевић, 7/2 и Андреа Стевић, 5/2
3. место - Миљан Станковић, 7/1 и Ања Младеновић, 7/1.
Радови су послати на општинско такмичење.

Општинско такмичење из историје

Датум: 20. Mart 2024 19:32 Категорија: Достигнућа

20.3.2024. је одржано Општинско такмичење из историје у ОШ "Дуде Јовић" у Жабарима. Наши ученици су постигли запажене резултате:
5/1 - Анћела Најдић 3. место
7/1 - Марија Стојановић 3. место
8/2 - Андрија Лукић 3. место
Сви поменути ученици остварили су пласман на Окружно такмичење. Све честитке ученицима и наставницима Александру Димитријевићу и Сузани Милошевић Ракић.

Окружно такмичење из енглеског језика

Датум: 11. Mart 2024 16:04 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из енглеског језика које је 10.03.2024. године одржано у ОШ "Свети Владика Николај" у Брадарцу, ученици наше школе остварили су одличан резултат:
Марија Стојановић 7/1 - први ранг
Алекса Стевић 8/2 - трећи ранг
Гиоргиа Перић 7/1 - трећи ранг
Овим резултатима ученици су обезбедили пласман на Републичко такмичење.
Све честитке ученицима и наставници енглеског језика Милици Радојевић!!!!!!!

Угледни час

Датум: 07. Mart 2024 16:05 Категорија: Достигнућа

У среду 6.3.2024 године, реализован је заједнички угледни час са ученицима одељења 6/1 из Александровца,у корелацији предмета математика и географија, на тему "Правоугли координатни систем и географски положај држава (Србије)". Час су припремиле наставнице Данијела Вељковић и Светлана Јововић.