Летопис

Летопис за школску 2013/14.

Математички свет шарен је и леп

Датум: 30. Maj 2024 17:20 Категорија: Летопис

У четвртак 30.5.2024. године, у Влашком Долу је у оквиру маја месеца математике реализован пројекат "Математички свет шарен је и леп".
Ученици од петог до осмог разреда су заједно са својим наставницама математике за своје млађе другаре осмислили различите математичке игре, танграм, загонетке, одмосмерке, асоцијације... и показали како је математички свет шарен и леп.

Више фотографија се налази у албуму ОВДЕ!

С природом на ти

Датум: 30. Maj 2024 17:19 Категорија: Летопис

У оквиру акције ,,С природом на ти", ученици издвојеног одељења у Полатни, су учествовали у активностима на отвореном.
Ученици су боравили на чистом ваздуху и стекли знања о значају очувања природе.

Генерација 09/10

Датум: 22. Maj 2024 11:01 Категорија: Летопис

Корелација предмета

Датум: 10. April 2024 19:01 Категорија: Летопис

Кроз активност коју су 9.4.2024. године, ученик првог разреда Александар Најдић и његова учитељица Марија Ђурић, спровели у селу Тићевац, где се налази једно од наших подручних одељења, извршена је корелација између физичког и здравственог васпитања и света око нас. Пролазећи кроз сликовите пејзаже села посматрали су и анализирали разноврсност биљног и животињског света. Ова активност ученицима пружа прилику да дубље разумеју своје окружење и ојачају способност повезивања теорије наученог у учионици са стварним светом.

Час са четвртацима

Датум: 30. Mart 2024 07:03 Категорија: Летопис

Час физичког васпитања са ученицима четвртог разреда у Александровцу одржао је наставник Борко Рибаћ. Ученици су кроз забаву и игру показали велику мотивисаност и интересовање рад.

Угледни час

Датум: 14. Mart 2024 14:19 Категорија: Летопис

У  понедељак 11.3.2024. године, реализован је заједнички угледни час са ученицима одељења 5/2 и 7/2 у Влашком Долу. Час је одржан у корелацији предмета биологија и географија, на тему "Биоми и климатски фактори - основни типови климе" Час су реализовале наставнице Милијада Величковић и Светлана Јововић.

Срећан 8. март!

Датум: 08. Mart 2024 18:47 Категорија: Летопис

Влашки До

Тићевац
У нашем подручном одељењу првог разреда, у Тићевцу, ученик Александар Најдић је са својом учитељицом Маријом Ђурић, припремио честитке за Дан жена. Срећан 8. март свим дамама!

Мами на дар

Датум: 07. Mart 2024 20:06 Категорија: Летопис

Поводом предстојећег празника, Дана жена, у централној школи у Александровцу је одржана радионица под називом "Мами на дар". Ученици разредне наставе су правили честитке, руже, букете, рамове и још много тога, а све са циљем да што више обрадују своје маме. Срећан Осми март!

Март - месец српског језика

Датум: 01. Mart 2024 20:02 Категорија: Летопис

"Март је месец српског језика. Започињемо га дискусијама на различите теме. Дајемо себи слободу да из свакодневног живота одаберемо тему и својим језиком, одабраним речима, обликујемо запажања, идеје, коментаре које желимо да поделимо са другарима и наставницима."
Данас су ученици седмог разреда говорили о ономе што им смета и ономе што им се допада; о љубомори, шта је покреће и шта је лечи; зашто другима судимо по изгледу; зашто немамо самопоуздања; зашто су неки људи зли, а неки добри; како наћи свој пут и циљ; како чувати природу; колико су нам животиње прави пријатељи. Јасно, директно, искрено отворили су теме о којима се може говорити сатима, изнели мудре и охрабрујуће ставове. Било је задовољство разговарати са њима!

Обавезне физичке активноси...

Датум: 01. Mart 2024 19:52 Категорија: Летопис

Ученици 5. и 6. разреда наше школе у Александровцу и Влашком Долу су овонедељне обавезне физичке активности, заједно са наставником Рибаћ Борком, одрађивали на локалним фудбалским теренима!
Другачији амбијент је мотивисао ученике да на што бољи начин прикажу своје моторичке и физичке способности! Такође, да примене све оно, што су научили и радили у претходном периоду!