Летопис

Летопис за школску 2013/14.

Припреме за 8.март

Датум: 05. Mart 2023 15:11 Категорија: Летопис

Поводом обележавања 8.марта - Међународног дана жена, у нашој школи су реализоване бројне радионице са ученицима...

Ученици другог разреда из Александровца су припремили пригодне радове са мотивима 8. марта.

Ученици одељења деце са сметњама у развоју су у сарадњи са наставницом француског језика учили нове речи и припремали поклоне за своје маме, баке, тетке, ујне.

Радионица ученика првог, другог и трећег разреда из Ореовице:

У

Примена знања са семинара

Датум: 01. Mart 2023 17:54 Категорија: Летопис

Након одржаног семинара на тему "Да друг другу буде друг", ученици одељења деце са сметњама у развоју су у склопу слободних наставних активности израдили пано "цвет пријатељства".

Национални дан књиге

Датум: 01. Mart 2023 17:44 Категорија: Летопис

Поводом Националног дана књиге, ученици одељења деце са сметњама у развоју су посетили школску библиотеку и направили пано.

Свети Сава - школска слава

Датум: 27. Januar 2023 20:23 Категорија: Летопис

Савиндан је  и у нашој школи обележен традиционалним резањем колача и свечаном академијом. Резању колача присуствовали су ученици наше школе, родитељи, гости. У свечаној атмосфери овај велики дан се наставио академијом. Она је отворена Химном Светом Сави, а претходио јој је и директоркин говор у коме  је све присутне подсетила  на  значај обележавања овог дана: Славећи овај дан ми славимо великог српског просветитеља и све што је он учинио за нас. У данашње време није лако очувати љубав и потребу за знањем и просвећеношћу. Није лако јер  се  систем вредности губи у мору различитих садржаја који се пласирају са свих страна. Младом човеку, детету  тешко је у том шаренилу одвојити и држати се правих вредности, културе, која изгледа помало досадно. Међутим, школа је место које чува и мора увек чувати поштовање, разумевање, васпитање, културу, жељу  и вољу за знањем. Вољу за  дружењем, пријатељством, правим вредностима, јер то је нешто што стекнемо и нико и ништа нам не може одузети. Све остало је пролазно, само је  наше знање и васпитање вечно. Није досадно бити културан и васпитан, није срамота знати и учити стално. Наш посао је племенит и носи са собом идеју светосавља, негује љубав према знању.На темељима светосавља, духовности, културе, родољубља, лежи и наш задатак и морамо га неговати и преносити генерацијама. Школа од деце ствара људе, будуће градитеље, докторе, учитеље, спортисте. Она им помаже да пронађу свој пут и крену њиме. Тековине  нашег просветитеља су на нама, негујмо их и чувајмо. У данашње време није лако бити ни родитељ, ни наставник, али морамо користити све своје знање, вештине, енергију како бисмо уверили децу, ученике, да знање вреди, да је свима потребно, да је трајно и неразградиво. Морамо им пробудити жељу и вољу за напредовањем, глад за знањем, вештинама, напретком.
Академију су чиниле две драматизације и три песме. Целокупан програм приказивао је делове из живота великог просветитеља  и његов утицај на народ.
У свим подручним одељењима  овај дан је обележен на сличан начин, резањем колача, академијом која је у складу са бројем деце и могућностима у поједним одељењима трајала краће. Након овог програма уследио је свечани ручак у трпезарији школе у Александровцу.

Више фотографија се налази у албуму ОВДЕ.

Александровац

Влашки До

Ореовица

Миријево

Полатна

Ликовна изложба

Датум: 27. Januar 2023 19:58 Категорија: Летопис

Сваке године у школи се одржава ликовни конкурс, ове године под називом „Светосавље кроз векове“.  Три награђена рада су:
1. место  Матеја Милорадовић 8/1
2. место Невена Милошевић 8/1
3. место Миљан Станковић 6/1
Овим ученицима уручене су захвалнице.

Новогодишња журка

Датум: 29. Decembar 2022 20:34 Категорија: Летопис

Поводом предстојећих новогодишњих празника, предшколци и ученици млађих разреда су уз пратњу учитељица и васпитачица присуствовала новогодишњој журци уз дружење са Деда мразом у ОШ,,Дуде Јовић” у Жабарима дана 29.12.2022. године.

Видео:

Дан толеранције

Датум: 16. Novembar 2022 14:37 Категорија: Летопис

16. новембра, у нашој школи је обележен Светски дан толеранције.

.

Европски дан науке

Датум: 09. Novembar 2022 16:28 Категорија: Летопис

7.11.2022. године, школска библиотека је са наставницом математике Данијелом Вељковић и ученицима 5. разреда из Александровца, обележила Европски дан науке. Ученици су на радионици решавали логичке задатке, читали занимљивости из света науке и на паноу записали познате цитате светских научника из области математике и физике.

Посета Народном позоришту

Датум: 02. Novembar 2022 14:24 Категорија: Летопис

Ученици наше школе су у уторак 1.11.2022. године посетили Народно позориште у Београду. На репертоару је био балет "Жизела". Посету је организовала наставница музичке културе Марија Ивковић, уз подршку Музичке омладине града Пожаревца.

Месец књиге

Датум: 26. Oktobar 2022 22:00 Категорија: Летопис

Поводом обележавања Месеца књиге и Међународног дана школских библиотека, библиотека наше школе је у сарадњи са учитељицама ученика од првог до четвртог разреда у Александровцу организовала ликовну радионицу на тему "Корице омиљене књиге".