Школско такмичење Мали Пјер

Датум: 26. Mart 2024 15:11 Категорија: Достигнућа

На школском такмичењу за најбољу дечију карикатуру "Мали Пјер", ученици наше школе су постигли следеће резултате:
1. место - Милица Видојевић, 7/2
2. место  -Теодора Ђорђевић, 7/2 и Андреа Стевић, 5/2
3. место - Миљан Станковић, 7/1 и Ања Младеновић, 7/1.
Радови су послати на општинско такмичење.

Општинско такмичење из историје

Датум: 20. Mart 2024 19:32 Категорија: Достигнућа

20.3.2024. је одржано Општинско такмичење из историје у ОШ "Дуде Јовић" у Жабарима. Наши ученици су постигли запажене резултате:
5/1 - Анћела Најдић 3. место
7/1 - Марија Стојановић 3. место
8/2 - Андрија Лукић 3. место
Сви поменути ученици остварили су пласман на Окружно такмичење. Све честитке ученицима и наставницима Александру Димитријевићу и Сузани Милошевић Ракић.

Међународни дан математике

Датум: 14. Mart 2024 14:20 Категорија: Новости

14. марта 2024. године у Влашком Долу обележен је Међународни дан математике. Ученици шестог и осмог разреда су успешно решавали математичке главоломке.

Међународни дан математике и броја "пи" обележен је и у Александровцу. Ученици седмог разреда су на свој начин обележили овал дан.

Угледни час

Датум: 14. Mart 2024 14:19 Категорија: Летопис

У  понедељак 11.3.2024. године, реализован је заједнички угледни час са ученицима одељења 5/2 и 7/2 у Влашком Долу. Час је одржан у корелацији предмета биологија и географија, на тему "Биоми и климатски фактори - основни типови климе" Час су реализовале наставнице Милијада Величковић и Светлана Јововић.

Превенција вршњачког насиља

Датум: 14. Mart 2024 14:19 Категорија: Новости

Дана 11.3.2024. године у нашој школи је за ученике одржано предавање о превенцији вршњачког насиља у стварном и виртуалном свету.  Предавање је одржао полицијски инспектор.

Окружно такмичење из енглеског језика

Датум: 11. Mart 2024 16:04 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из енглеског језика које је 10.03.2024. године одржано у ОШ "Свети Владика Николај" у Брадарцу, ученици наше школе остварили су одличан резултат:
Марија Стојановић 7/1 - први ранг
Алекса Стевић 8/2 - трећи ранг
Гиоргиа Перић 7/1 - трећи ранг
Овим резултатима ученици су обезбедили пласман на Републичко такмичење.
Све честитке ученицима и наставници енглеског језика Милици Радојевић!!!!!!!

Срећан 8. март!

Датум: 08. Mart 2024 18:47 Категорија: Летопис

Влашки До

Тићевац
У нашем подручном одељењу првог разреда, у Тићевцу, ученик Александар Најдић је са својом учитељицом Маријом Ђурић, припремио честитке за Дан жена. Срећан 8. март свим дамама!

Мами на дар

Датум: 07. Mart 2024 20:06 Категорија: Летопис

Поводом предстојећег празника, Дана жена, у централној школи у Александровцу је одржана радионица под називом "Мами на дар". Ученици разредне наставе су правили честитке, руже, букете, рамове и још много тога, а све са циљем да што више обрадују своје маме. Срећан Осми март!

Угледни час

Датум: 07. Mart 2024 16:05 Категорија: Достигнућа

У среду 6.3.2024 године, реализован је заједнички угледни час са ученицима одељења 6/1 из Александровца,у корелацији предмета математика и географија, на тему "Правоугли координатни систем и географски положај држава (Србије)". Час су припремиле наставнице Данијела Вељковић и Светлана Јововић.

Представљање Средње школе

Датум: 07. Mart 2024 15:57 Категорија: Новости

Представници Средње школе "Свилајнац" из Свилајнца су у понедељак, 4.3.2024. године, ученицима и родитељима оба одељења осмог разреда представили своју школу и упознали их са образовним смеровима ове школе и могућностима дуалног образовања.