Упис у први разред

Датум: 27. Februar 2019 14:28 Категорија: Новости

Обавештење о новој процедури уписа у први разред основне школе

Министарство просвете, науке и регионалног развоја ће за предстојећи уписни период у први разред основне школе, обезбедити нови софтвер који ће се користити за упис у први разред основне школе у Републици Србији, почев од школске  2019/2020. године.
Министарство ће путем новог софтвера, у сарадњи са Министарством за државну управу и локалну самоуправу и Министарством унутрашњих послова, обезбедити да се документа попут Извода из матичне књиге рођених и доказа о пријави пребивалишта за ученике прибављају електронским путем, у складу са Законом о електронској управи.
Сагласно наведеном, родитељи више неће бити у обавези да школи, приликом уписа ученика, достављају oва документа у папирној форми, већ ће имати могућност да поднесу захтев да школа у њихово име наведена документа прибави електронским путем.
Наравно, родитељи наведена документа могу и даље, по свом избору, да достављају школи у папирној форми.

Обавештење о новој процедури уписа у први разред можете прочитати
ОВДЕ.