Екскурзија ученика млађих разреда

Датум: 21. April 2019 12:16 Категорија: Новости

Ученици млађих разреда наше школе су у суботу 20.4.2019. године у оквиру једнодневне екскурзије посетили Нови Сад и Сремску Каменицу.

На екскурзију су осим учитеља ишли и директор школе и наставник географије Зоран Маринковић у улози водича.
Из Александровца су пошли око 08:00 и после кратких пауза су око 11:00 стигли у Нови Сад.
Прво су посетили Петроварадинску тврђаву и музеј града Новог Сада који се налази на истој. Ученици су имали прилике да упознају континуитет насељавања и војних утврђења на овом локалитету.

После музеја и шетње на тврђави упутили су се у кућу у којој је живео Јован Јовановић Змај. У кући се налази Змајев музеј са сталном поставком која обухвата велики број експоната везаних за песников живот и рад.

Након тога су ученици имали времена за слободне активности у центру града и Дунавском парку.

Ученици су се срећни и пуни утисака око 21:00 вратили кући.

Више фотографија можете погледати ОВДЕ.