Датум: 20. Maj 2019 13:48 Категорија: Новости

10. и 17.маја ове године у нашој школи реализован је семинар „Инклузија од теорије до праксе 2“.
Циљ семинара био је стицање и поширивање знања о мултисистемском приступу инклузији, правилима и стратегијама рада, према капацитетима и специфичностима сваког детета, затим подстицање
интердисциплинарног приступа међу члановима тима и развијање партнерских односа са породицом, ради пружања оптималне подршке развоју деце у инклузивном окружењу и овладавање различитим методама и техникама рада неопходних за креирање подстицајне климе за учење, развој и напредовање деце.
Тема семинара обухватала је неколико битних целина из области инклузије, као што су: основни принципи учења и њихова примена у раду са децом, савремени облици организације наставе као полазна основа рада у инклузивном одељењу, правила успешне социјалне интеграције у инклузивним оквирима, интердисциплинарни приступ у осмишљавању плана подршке у раду са децом са развојним потешкоћама, улога родитеља и породице у изради и спровођењу индивидуално-образовних планова, модели и начин рада са децом која имају проблеме у понашању, овладавање стратегијама успешног рада на препознавању и превазилажењу потешкоћа у учењу, стратегије рада са децом у разреду која имају развојне и здравствене потешкоће.