Излет

Датум: 03. Jun 2019 18:19 Категорија: Летопис

У недељу 02.06. 2019.године ученици од петог до осмог разреда наше школе у присуству наставника верске наставе Милоша и наставника историје Александра, извели су једноднодневни излет на релацији Александровац-Велика Плана-Крагујевац, где су ученици посетили велике светиње манастир Копорин, манастир Дивостин и манастир Драчу.
У манастир Копорин, код Велике Плане су целивали мости Деспота Стефана и чули дивне речи искушенице ове светиње.

У манастир Дивостин, код Крагујевца су ученици имали прилике да чују нешто о самом значају празника Благовести, а дивне речи о томе им је упутила мати Анастасија, док им је у манастир Драча, игуманија Јелана причала о духовном животу самих монахиња и значају монаштва за српски народ.

Осми манастира, ученици су обишли и винарију Амбелос манастира Копорин. Велику захвалност дугујемо епископу Игнатију који је благословио улазак у саму винарију, где су деца дочекана са великом радошћу. Угостио их је домаћин Стефан који је припремио послужење и упутио им лепе речи о самој винарији и манастиру Копорин.

Слободно време ученици су имали у шопинг центру Плаза у Крагујевцу.