Свет речи

Датум: 25. Novembar 2021 16:33 Категорија: Новости

На завршној конференцији коју је органозовао УГ "Свет речи" ( проф. српског језика и књижевности Јелена Златкова) из Велике Плане, у оквиру пројекта "Сазнај! Препознај! Пријави!" под покровитељством Министарства омладине и спорта, учествовала је и наша колегиница Ивана Даниловић, професор српског језика и књижевности. Она је позвана као члан комисије литерарног конкурса "Оне које су заборављене".
Овај конкурс је имао циљ да оживи заборављене хероине, болничарке, научнице, сликарке, боркиње, списатељице које су обележиле нашу историју, а неправедно смо их запоставили.
Хвала професорки Јелени Златковој, ауторки и координаторки овог пројекта, на позиву и указаној части.

Хвала колегиници Ивани Даниловић за свој изузетан труд и залагање у области српског језика и књижевности.

Слика може припадати 3 особе, људи стоје и у затвореном
У овом пројекту је учествовала и наша бивша ученица Кристина Милорадовић, водећи радионицу ученицима 7.и 8.разреда на тему "Родно засновано насиље". Хвала Кристини!

Јесењи крос

Резултати јесењег кроса одржаног 25.11.2021. године у Александровцу, у категорији ученика од првог до четвртог разреда:
Први разред: 1. Петра Чолић
Други разред - девојчице: 1. Сара Станојевић, 2.Тамара Стојадиновић, 3. Петра Перић
Други разред - дечаци: 1. Марко Томић, 2. Давид Јанков, 3. Стеван Рајковић
Трећи разред - девојчице: 1. Николина Митровић, 2.Миња Трифуновић, 3. Ђурђа Перић
Трећи разред - дечаци: 1. Есмер Буњаку, 2.Алекса
Четврти разред - девојчице: 1. Анђела Јанков, 2. Анастасија Арсић, 3.Невена Стокић
Четврти разред - дечаци: 1.Мухамед Рама, 2. Урош Рајковић, 3. Марко Милојевић.