Шетња кроз природу

Датум: 23. Septembar 2024 19:38 Категорија: Летопис

Вожња бицикла или ролера, шетање, трчање, пливање, клизање, скијање, јахање су неке од физичких активности. За очуванье здравља и правилан развој деце важно je спроводити неке од наведених физичких активности. Боравак у природи, такође, je важан за правилан раст и развој деце. Када смо физички активни - jачамо мишиће, спретнији смо и осећамо се задовољно и расположено. Поред тога што се након боравка у природи, на свежем ваздуху, боље осећамо, то нам помаже да боље учимо, а побољшава и сан.
У оквиру предмета Свет око нас и наставне јединице ,,Чувамо здравље”, ученик 2. разреда нашег подручног одељења у Тићевцу, Александар Најдић, је са својом учитељицом Маријом Ђурић отишао у шетњу за време једног школског часа кроз природу Тићевца.