Дечија недеља, трећи дан

Александровац:
Изложба радова са радионица

Влашки До:
У среду 9.10.2024.године у Влашком Долу у оквиру „Дечије недеље“ организована је радионица са ученицима од 5. до 8. pазреда. Циљ радионице је био да деца науче о важности љубави и толеранције кроз креативне активности, у складу са слоганом „Ја сам дете, имам план: толеранција и љубав за сваки дан". Кроз рад на паноу и уз израду заставица, подстакли смо децу да изразе своја осећања и разумевање ових вредности.
Радионицу смо започели разговором о љубави и толеранцији. Деца су делила своја мишљења о томе шта за њих значе ове речи и како их могу показати у свакодневном животу. Своје мисли забележили су на паноу. Затим је свако дете  добило неколико малих заставица које је могло да украси онако како осећа. Деца су на заставицама писала речи попут "поштовање", "разумевање", "пријатељство" и "љубав".

Ореовица:
Трећег дана дечије недеље, у Ореовици је са ученицима реализован спортски дан.

Миријево:
Спортски дан "Љубав према спорту", шетња по насељу и посета теренима.