Дан матерњег језика

Датум: 21. Februar 2018 21:56 Категорија: Новости

Под слоганом „Књигом до слободе“  ученици ОШ „Херој Роса Трифуновић“ су 21.02.2018.г. подржали акцију „Читај гласно“ и све друге идеје које имају као циљ неговање матерњег језика и развијање читалачког духа. Овом акцијом ученици су желели да пробуде свест код својих вршњака колико слободе пружа потрага и шетња кроз једно књижевно дело; неограничену слободу кретања, маштања, спајања неспојивих светова, времена, ликова; подстицање жеље за остваривањем снова и идеја и наравно богаћење знања, изражавање мишљења, љубави и разумевања.
Ученици су током читавог дана имали акције читања и тумачења дела великог писца Иве Андрића и великог песника Лазе Костића. Кроз презентацију приказали су живот и дело ових књижевника а кроз дискусију једни другима су приближили њихов уметнички свет.
Овај школски дан завршили су богатији знањем и лепим утисцима.

Више фотографија можете погледати на линку: