Екскурзија ученика од I до IV разреда

Датум: 12. Maj 2018 16:24 Категорија: Новости

Дана 11.05.2018. године реализована је једнодневна екскурзија за ученике од предшколског  узраста до четвртог разреда, на релацији Александровац – Крушевац (Лазарев град) – манастир Љубостиња – Врњачка Бања – Александровац.
У Крушевцу су ученици обишли Лазарев град, имали прилике да виде један од најзначајнијих споменика српске култура, цркву Лазарица, чији је ктитор био и сам кнез Лазар, Народни музеј и споменик кнезу Лазару. Путовање је даље настављено ка манастиру Љубостиња, задужбини кнегиње Милице, који се налази у близини Трстеника. Ту је ученицима на сликовит начин објашњено како се градио манастир, коме је посвећен, шта се налази на фрескама које су остале неоштећене... Даље је путовање настављено ка Врњачкој Бањи, где су ученици провели једно дивно поподне након чега се пуни утисака и позитивне енергије вратили својим кућама.

Више фотографија можете погледати на линку: