Мика Алас - 150 година од рођења

Датум: 24. Oktobar 2018 20:20 Категорија: Новости

Поводом 150 година од рођења Михаила Петровића Аласа, ученици наше школе су по један час математике посветили овом највећем српском математичару.
Ученици осмог разреда су припремили предавање о животу и раду Мике Аласа. Предавању и презентацији коју су у сарадњи са наставницом математике Иваном Јованчевић, у виду јавног часа, припремили и реализовали ученици 8/2, присуствовали су директор и педагог школе, као и наставници предметне и разредне наставе.

Шестаци и седмаци су овим поводом одгледали кратак филм о Аласу...

У част Михаилу Петровићу, остатак часа су сви симболично назвали "сајам математике" и ту су презентовали оно што су на часовима математике научили од почетка школске године.

Ученици петог разреда су погледали презентацију о животу и раду Мике Аласа, а након тога су направили пано.

На овај начин је наша школа обележила овај важан јубилеј и узела учешће у ширењу свести о драгоценом научном и културном наслеђу које нам је оставио Мика Алас.

Више фотографија можете погледати у галерији, ОВДЕ