Достигнућа

Награђени најбољи ученици

Датум: 03. Jul 2024 14:19 Категорија: Достигнућа

Општинско руководство на челу са председником општине Јованом Ликићем наградило је најбоље ученике општине у школској 2023/2024. години.
Том приликом награђени су носиоци Доситејевих диплома и најуспешнији ученик генерације ОШ "Херој Роса Трифуновић".

Носиоци Доситејевих диплома су:
Андрија Лукић - носилац Доситејеве дипломе из физичког и здравственог васпитања, историје и географије
Алекса Стевић - носилац Доситејеве дипломе из енглеског језика
Павле Вујчић, Илија Нацковић и Вукашин Обрадовић - носиоци Доситејевих диплома из физичког и здравственог васпитања

Најуспешнији ученик генерације, Андрија Лукић из Влашког Дола је поред комплета књига, награђен и лаптопом.
Андрија Лукић је своју награду - лаптоп, уступио осмогодишњем Матеји Станковићу из Александровца и том приликом изјавио да се нада да ће њему више користити у даљем школовању и да ће и он у будућности постизати одличне резултате.

Додела сведочанстава и диплома

Датум: 28. Jun 2024 21:28 Категорија: Достигнућа

Наши осмаци су завршили један циклус образовања и спремно чекају отварање новог поглавља свог живота.
Драги наши ученици, останите добри, искрени, паметни, детињасти као и сада, радујте се ситницама, док сањате велике снове. Драго нам је што смо били део вашег одрастања, желимо вам сву срећу!

Ове године дипломе Доситеј Обрадовић, за остварене резултате из одређених предмета, су додељене ученицима Андрији Лукић, Алекси Стевић, Вукашину Обрадовић, Павлу Вујчић и Илији Нацковић.

За најуспешнијег ученика генерације изабран је Андрија Лукућ.

Срећно осмаци!

Датум: 31. Maj 2024 16:22 Категорија: Достигнућа

Дођосмо до краја овог дела школовања. Желимо вам успех у будућности и пуно среће при упису у средње школе. Срећно!!!

Републичка смотра у рецитовању

Датум: 26. Maj 2024 15:26 Категорија: Достигнућа

Ученица четвртог разреда наше школе Петра Перић представљала је Браничевски округ на републичком такмичењу рецитатора "Песниче народа мог" одржаном 19. маја 2024. године у Ваљеву.
Браво за Петру и ментора, учитељицу Ивану Пауновић.

Спортски дан у Жабарима

Датум: 23. Maj 2024 15:06 Категорија: Достигнућа

У четвртак, 23.5.2024. године, мушка екипа наше школе у футсалу и женска екипа у одбојци, учествовале су на школском турниру који је одржан у оквиру спортског дана у ОШ "Дуде Јовић" у Жабарима.
У конкуренцији од по четири екипе, ОШ "Херој Роса Трифуновић", ОШ "Дуде Јовић" из Жабара, ОШ "Вожд Карађорђе" из Кушиљева и ОШ "Бранко Радичевић" из Седлара, наши ученици су успели да победе противнике и освоје оба турнира, у футсалу и одбојци.
Честитамо ученицима и наставницима физичког васпитања.

Крос РТС-а

Датум: 20. Maj 2024 07:37 Категорија: Достигнућа

У петак, 17.5.2024. године, на фудбалском терену у Александровцу, одржан је
Крос РТС-а

Републичко такмичење из историје

Датум: 11. Maj 2024 20:03 Категорија: Достигнућа

Ученик осмог разреда наше школе из Влашког Дола, Лукић Андрија, је 11.5.2024. године учествовао на републичком такмичењу из историје одржаном у Пироту.
Честитке Андрији и наставници Сузани Милошевић Ракић

Играј се и победи

Датум: 24. April 2024 17:29 Категорија: Достигнућа

У циљу промовисања спорта и развијња спортског духа, наставник физичког васпитања Борко Рибаћ је за ученике четвртог разреда из Александровца организовао спортско такмичење под назвом "Играј се и победи". Том приликом су постигнути следећи резултати:
1. Амза Зорјани
2. Давид Јанков
3. Сара Станојевић

Окружно такмичење - историја

Датум: 21. April 2024 15:44 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из историје које је одржано 21.4.2024. године у ОШ "Дуде Јовић" у Жабарима, ученик осмог разреда наше школе Андрија Лукић заузео је треће место и остварио пласман на републичко такмичење.
Честитке за наставницу историје Сузану Милошевић Ракић и ученика Андрију Лукић.
Браво Андрија, свака част!!!

Такмичење Триолица

Датум: 21. April 2024 15:39 Категорија: Достигнућа

Такмичење из музичке културе у певању песама различитих жанрова "Триолица" у организацији Удружења музичких педагога Србије одржано је на општинском нивоу у Влашком Долу 8.4.2024. Учествовале су шест ученице у две категорије: 5. и 6. разред представиле су Дуња Рашковић, Николина Траиловић,Ирина Ђорђевић и Николина Лукић, а категорију 7. и 8. разреда Теодора Ђорђевић и Милица Видојевић. На окружни ниво прошле су Николина Траиловић и Дуња Рашковић .
На окружном такмичењу "Триолица" које је  одржано у ОШ "Вук Караџић" у Пожаревцу 19.4.2024. године, ученице наше школе Николина Траиловић, у жанру народне песме и Дуња Рашковић, у жанру дечије песме, освојиле су друго место и 89 поена. Честитамо!