Достигнућа

Међуокружни турнир у малом фудбалу

Датум: 26. April 2018 22:39 Категорија: Достигнућа

На одржаном међуокружном турниру у малом фудбалу у Свилајнцу, 26.04.2018., мушке и женске екипе ОШ "Херој Роса Трифуновић" су постигле
 велики успех.
И дечаци и девојчице су победама над својим противницима, први пут у дугогодишњој историји наше школе у обе конкуренције освојили прво место и обезбедили пласман на републичко такмичење.
Дечаци су на путу до овог пласмана дошли победама у полуфиналу од 5:0 и финалу 3:3 (пеналима 5:4).
Девојчице су отишле корак даље од прошлогодишњег успеха и победом од 5:2 у полуфиналу и финалу 4:4 (пеналима 5:4) обезбедиле пласман за републичку смотру.
Све ЧЕСТИТКЕ нашим ученицима!

Прочитај

Czech open - Kolin 2018

Датум: 21. April 2018 12:25 Категорија: Достигнућа

У суботу, 14.04.2018. године, у чешком граду Колин, који се налази у близини Прага, одржан је Европски куп џиу-џицу бораца. Ово је био 14 велики међународни скуп џиу-џицу бораца, из неколико европских земаља, Чешке, Словачке, Хрватске, Румуније, Аустрије, Немачке и Србије.Такмичење је одржано у пет дисциплина.
Ученици наше школе, иначе чланови џиу-џицу клуба "Шинбукан" из Пожаревца и "Поморавље" из Влашког Дола, су узели учешће на поменутом такмичењу и остварили запажене резултате...

Немања Милентијевић (8/1), освојио је две златне медаље, у дисциплини греплинг и дисциплини спорт џиу-џицу;
Драган Младеновић (7/3), освојио је две златне медаље, у дисциплини греплинг и дисциплини спорт џиу-џицу;
Анђела Младеновић (3/2), освојила је златну медаљу у дисциплини спорт џиу-џицу и бронзану медаљу у дисциплини греплинг;

Датум: 19. April 2018 19:00 Категорија: Достигнућа

На одиграном окружном турниру у малом фудбалу, у конкуренцији девојчица, 19.04.2018. године, екипа наше школе поновила је успех од прошле године и освојила прво место. Овом победом остварен је пласман на међуокружно такмичење. На турниру екипа ОШ" Херој Роса Трифуновић" у првом колу је била слободна, у полуфиналу је савладана екипа ОШ"Моша Пијаде" из Малог Црнића резултатом 7:0; док је у финалу савладана екипа домаћина из Костолца са убедљивих 5:0. Честитке!!!

Мушка фудбалска екипа наше школе освојила је 18.04.2018. године у Пожаревцу прво место на окружном турниру у малом фудбалу и тиме обезбедила пласман на међуокружно такмичење . У првој утакмици екипа ОШ "Херој Роса Трифуновић" из Александрвца победила је екипу ОШ "Моше Пијаде" из Малог Црнића резултатом 5:2; у полуфиналу екипу ОШ"Моше Пијаде" из Жагубице 7:1; и у финалу екипу ОШ"Бата Булић" из Петровца на Млави резултатом 3:2. Честитке!

Прочитај

Енглески језик

Датум: 26. Mart 2018 16:33 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из енглеског језика, одржаном 25.3.2018. године, ученици осмог разреда Јован Стокић (8/1) и Никола Мишић (8/1) освојили су треће место и остварили пласман на Републичко такмичење.
Све честитке ученицима и наставници Милици Радојевић.