Награђени најбољи ученици

Датум: 03. Jul 2024 14:19 Категорија: Достигнућа

Општинско руководство на челу са председником општине Јованом Ликићем наградило је најбоље ученике општине у школској 2023/2024. години.
Том приликом награђени су носиоци Доситејевих диплома и најуспешнији ученик генерације ОШ "Херој Роса Трифуновић".

Носиоци Доситејевих диплома су:
Андрија Лукић - носилац Доситејеве дипломе из физичког и здравственог васпитања, историје и географије
Алекса Стевић - носилац Доситејеве дипломе из енглеског језика
Павле Вујчић, Илија Нацковић и Вукашин Обрадовић - носиоци Доситејевих диплома из физичког и здравственог васпитања

Најуспешнији ученик генерације, Андрија Лукић из Влашког Дола је поред комплета књига, награђен и лаптопом.
Андрија Лукић је своју награду - лаптоп, уступио осмогодишњем Матеји Станковићу из Александровца и том приликом изјавио да се нада да ће њему више користити у даљем школовању и да ће и он у будућности постизати одличне резултате.

Додела сведочанстава и диплома

Датум: 28. Jun 2024 21:28 Категорија: Достигнућа

Наши осмаци су завршили један циклус образовања и спремно чекају отварање новог поглавља свог живота.
Драги наши ученици, останите добри, искрени, паметни, детињасти као и сада, радујте се ситницама, док сањате велике снове. Драго нам је што смо били део вашег одрастања, желимо вам сву срећу!

Ове године дипломе Доситеј Обрадовић, за остварене резултате из одређених предмета, су додељене ученицима Андрији Лукић, Алекси Стевић, Вукашину Обрадовић, Павлу Вујчић и Илији Нацковић.

За најуспешнијег ученика генерације изабран је Андрија Лукућ.

Завршетак школске године

Датум: 14. Jun 2024 17:22 Категорија: Летопис

Ореовица
За крај четвртог разреда ученици из Ореовице су припремили представу "Ко је сместио Вуку".

Тићевац
"Првом разреду дошао је крај, другом разреду трчимо у загрљај!” Ученик 1. разреда Александар Најдић је данас са својом учитељицом Маријом Ђурић спремио приредбу за крај школске године. Желимо му много среће и у 2. разреду!

ОБАВЕШТЕЊЕ за ОСМАКЕ

Датум: 13. Jun 2024 18:22 Категорија: Новости

Обавештавају се ученици осмог разреда да је дошло је до померања датума полагања завршног испита.
Полагање се помера за један дан и нови термини су:
* уторак 18.6.2024. г. - тест из српског/матерњег језика
* среда 19.6.2024. г. - тест из математике
* четвртак 20.6.2024. г. - тест из изабраног предмета
* полагање сва три теста је у термину од 9 до 11 сати
* све остале активности планиране календаром активности за спровођење завршног испита померају се за један дан

ИЗМЕНЕ КАЛЕНДАРА ЗАВРШНОГ ИСПИТА

Другарско вече

Датум: 12. Jun 2024 17:36 Категорија: Новости

За наше осмаке родитељи су у понедељак, 10.6.2024. године, организовали другарско вече, у ресторану Извор у Пожаревцу.

Завршна приредба 4. разреда

Датум: 09. Jun 2024 14:59 Категорија: Летопис

Завршна приредба ученика четвртог разреда у Александровцу.

Презентација Народног музеја у Пожаревцу

Датум: 06. Jun 2024 15:23 Категорија: Новости

У среду, 5.6.2024. године је ученицима предметне наставе у Александровцу одржана презентација Народног музеја у Пожаревцу.
Јелена Миленковић, музејски едукатор, представила је апликацију Тајне музејског блага. Ученици су имали прилике да на таблетима и паметним телефонима решавају квизове, слагалице и на забаван начин провере своја стечена знања.

Срећно осмаци!

Датум: 31. Maj 2024 16:22 Категорија: Достигнућа

Дођосмо до краја овог дела школовања. Желимо вам успех у будућности и пуно среће при упису у средње школе. Срећно!!!

Математички свет шарен је и леп

Датум: 30. Maj 2024 17:20 Категорија: Летопис

У четвртак 30.5.2024. године, у Влашком Долу је у оквиру маја месеца математике реализован пројекат "Математички свет шарен је и леп".
Ученици од петог до осмог разреда су заједно са својим наставницама математике за своје млађе другаре осмислили различите математичке игре, танграм, загонетке, одмосмерке, асоцијације... и показали како је математички свет шарен и леп.

Више фотографија се налази у албуму ОВДЕ!

С природом на ти

Датум: 30. Maj 2024 17:19 Категорија: Летопис

У оквиру акције ,,С природом на ти", ученици издвојеног одељења у Полатни, су учествовали у активностима на отвореном.
Ученици су боравили на чистом ваздуху и стекли знања о значају очувања природе.